• Charakteristika

Objekt materskej školy sa nachádza v obci Malý Lapáš. Stojí samostatne .Umiestnenie objektu je v zdravotne vhodnom prostredí, chránenom pred vplyvmi zdraviu škodlivých faktorov. V okolí sa nachádzajú rodinné domy, lesík a vedľajšie cesty, ktoré nemajú nepriaznivý vplyv na prevádzku, nakoľko budova materskej školy sa nachádza uprostred rozsiahleho areálu.

MŠ poskytuje poldennú a celodennú výchovno-vzdelávaciu starostlivosť spravidla deťom od troch do šesť rokov, deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou a deťom s dodatočne odloženou školskou dochádzkou. V materskej škole sú tri herne a tri spálne. Veľká chodba slúži ako šatňa, primerané sociálne zariadenie a umyváreň pre chlapcov, primerané sociálne zariadenie umyváreň pre dievčatá, spoločné sociálne zariadenie pre deti v novej časti budovy, sprchy, WC pre zamestnancov. Pri kuchyni sú dve menšie jedálne. V hospodárskej časti sa nachádzajú: kuchyňa, suchý sklad potravín, sklad ovocia a zeleniny, hrubá prípravovňa, šatňa zamestnancov, WC zamestnancov.

K objektu materskej školy patrí rozsiahly oplotený areál určený na pobyt vonku, telovýchovné, rekreačné aktivity, záujmovú a hrovú činnosť detí. Vonkajšie plochy zaberajú 1680m², čo zodpovedá normám na jedno dieťa stanoveným príslušnými právnymi predpismi. Plocha je členená na trávnatú časť, 2 pieskoviská vo výmere 40m². Súčasťou areálu sú hrové atrakcie spĺňajúce technické požiadavky z hľadiska veku detí. Areál nie je prístupný verejnosti.

Materská škola pracuje podľa vlastného školského vzdelávacieho programu Lapášik vypracovaného podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie. V školskom vzdelávacom programe Lapášik je opísané vlastné zameranie MŠ, vlastné ciele predprimárneho vzdelávania.

Zapájame sa do projektov, spolupracujeme s Občianskym združením Lapášik, cez ktorý máme napr.kroje, Ekoučebňu, vyvýšené záhony.