• O nás

• VLASTNÉ ZAMERANIE ŠKOLY

Zameranie našej MŠ vyplýva z prírodného prostredia nachádzajúceho sa v okolí školy.

Škola je zameraná na prírodovednú gramotnosť detí.

Deťom poskytujeme každodenné možnosti stretávania sa s prírodou, prostredníctvom pozorovania, bádania, experimentovania, zážitkového učenia, starania sa o prírodné prostredie a vzťah k prírode a k sebe samému.

Poskytujeme im rozšírené poznatky a konkrétne zážitky z prírodovednej oblasti, výchovy o životnom prostredí, ochrane životného prostredia.

Snažíme sa aby deti vplyvom výchovy a vzdelávania nadobudli kladný a pozitívny vzťah k prírode.

Vývoj spoločnosti neustále napreduje preto sa snažíme o skvalitňovanie a modernizovanie výchovno-vzdelávacieho procesu ( IKT, odborná literatúra, moderné a rozmanité edukačné pomôcky), ktorý napomáha deťom osvojiť si potrebné schopnosti, vedomosti a zručnosti nielen v prírodovednej gramotnosti ale i psychomotorické, osobnostné, sociálne, komunikatívne, učebné a kognitívne kompetencie, ktoré sú dôležité pre prípravu na vstup dieťaťa do základnej školy a začlenenie sa do spoločenského života.

Prírodné prostredie v okolí školy:

-rozsiahly trávnatý areál školy,

-blízky lesík a vinice

-potok Kadaň,

-ranč Nový dvor

-spolupráca s rodičmi (chovateľmi) rôznych druhov zvierat