• Naša zeleninka

• Takto sa tešili zo zeleniny, ktorá začala vykukat spod zeminy.

Aj u nás v našej Materskej škole vedieme detičky k tomu,ako sa starať o zeleninku,ktorú si sami zasadili. A dnes mohli ochutnať prvú úrodu,šťavnatú reďkovku,ktorú vypestovali vo svojich záhonoch.

• Deň Matiek ♥️💐

• Nie je nič hrejivejšie ako „slnko“ vychádzajúce z milujúceho materinského srdca. Srdcia našich mám sú pre nás záhadou. Kde sa v nich berie toľko citu, lásky, porozumenia, oddanosti, trpezlivosti, sily, obetavosti, starostlivosti a vznešenosti. Materinskú lásku snáď ani opísať nemožno. Je dobrotivá, je trpezlivá, nemyslí na zlé, trpí pre neprávosti, všetko znáša, vo všetko dúfa a všetko vydrží. Nikdy nezahynie a nedá sa ničím nahradiť.

• Preventisti PZ v našej Materskej škole

• Dnes sme mali v MŠ návštevu. Prišli páni policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre z oddelenia služobnej kynológie. Kynológovia – oboznámili deti s činnosťou polície prostredníctvom kynologickej skupiny policajtov. Najviac ich zaujali služobné psy, ktoré predviedli ukážky cvikov poslušnosti a zadržanie páchateľa. Deti mali možnosť nahliadnuť do auta a popozerať, ako psíkov prevážajú.

Policajti zábavnou formou priblížili svoju prácu, poukazovali, aké pomôcky pri nej používajú. Deti mali radosť, pretože si mohli tieto pomôcky pochytať a vyskúšať.

Ďakujeme OR PZ v Nitre a policajtom  za návštevu, poučný výklad a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Stavanie mája v našej Materskej škole

• Stavanie mája patrí medzi typické slovenské tradície. Túto tradíciu sme aj my v nedeľu dodržali a naši mládenci postavili pred zrakmi svojich rodičov, kamarátov a občanov Malého Lapasa krásny máj,ktory dievčatá vyzdobili farebnými stuzkami.  Potom sa predstavili detičky s kultúrnym programom. Ostáva len dúfať, že túto tradíciu ako aj iné krásne slovenské zvyky a dedičstvo našich predkov bude mať v budúcnosti kto udržiavať aj pre ďalšie generácie. A to je úloha aj nás – učiteliek MŠ. A my to robíme rady a s láskou.

Zároveň sa chceme poďakovať pánovi starostovi a celému obecnemu zastupiteľstvu za ich ústretovosť a pomoc pri zrealizovaní takejto krásnej akcie.